Partner se se mnou po deseti a půl letech rozešel a chce, abych se odstěhovala i s dětmi pryč. Jsem vedena jako osoba bez zdanitelných příjmů, mám nárok na děti do péče, když mě finančně podporují rodiče? A druhý dotaz. Během těch deseti let jsme budovali byt, partner koupil chalupu. Vše je psané na něj, ale mám nějaký nárok na odstupné nebo něco? Děkuji, Veronika.

ODPOVĚĎ:
Pro svěření dětí do péče není rozhodné, zda vyděláváte nebo kdo Vás podporuje. Důležitá je výchovná způsobilost, vztah dětí k rodičům, atd... Není rozhodné, kdo z rodičů má vyšší příjem. Jelikož nejste manželé, nevzniklo mezi Vámi žádné společné jmění manželů a vypořádat lze pouze to, co lze prokázat. Vaší nevýhodou je, že je vše psané na partnera, pokud neprokážete, že jste do nemovitostí něco investovala, nemáte na vypořádání nárok.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Má matka jako osoba bez zdanitelných příjmů šanci získat děti do své péče?