Jsme tři spoluvlastníci lesa, chceme ho prodat. Kupec je. Jak ošetřit předkupní právo, aby do budoucna nenastala situace, že by některý spoluvlastník chtěl toto právo uplatnit? Sepsat dohodu o nevyužití předkupního práva a vložit na katastr? Děkuji, Blanka

ODPOVĚĎ:
Můžete sepsat dohodu, kde všichni současní spolumajitelé stvrdíte ve shodě společnou vůli, že se vzdáváte předkupního práva a necháte si úředně ověřit Vaše podpisy. Tento doklad pak předložíte Katastru nemovitostí k zápisu.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Spoluvlastníci lesa se vzdávají svého překupního práva na podíl lesa - jak to sepsat a je možné to dát ke vkladu na katastr nemovitostí ČR?