Chci se zeptat, zda je potřeba ještě sepsat závěť k odkázání družstevního podílu k družstevnímu bytu. Babička na mně v roce 2007 přepsala členská práva k družstevnímu bytu. Chci se zeptat, zda je potřeba ještě sepsat dodatečně závěť k odkázání družstevního podílu k družstevnímu bytu? Má na byt právo ještě otec (syn) mé babičky?

Jde o to, že má babička si přeje, aby po její smrti družstevní byt patřil vnučce (mi), která se o ni stará. Děkuji, Bedřiška

ODPOVĚĎ:
Pokud na Vás babička převedla členská práva k bytu, tak jste členem družstva již Vy a není třeba nic v závěti odkazovat. Babičce již členský podíl nenáleží, takže s ním nemůže nijak manipulovat a Váš otec z titulu dědění nemá na podíl právo, jelikož podíl není babičky, ale Váš, a to na základě převedení členských práv v roce 2007.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Musí se napsat závěť o zdědění družstevního bytu na obdarovaného, pokud budoucí zůstavitel převedl členská práva za života?