Koupil jsem si před 2 roky (2016) byt a mám na něj hypotéku, přítelkyně se ke mě přestěhovala, ale zatím zde nemá trvalé bydliště, jen přechodné. Není vyučena a ani nepracovala, teď čekáme dítě. 2019 se chceme vzít, pak bude mít trvalé bydliště. Bude mít nárok na byt v případě, že bychom se časem rozvedli? Má nějaké nároky na něj i když nic neinvestuje? Děkuji. Jirka.

ODPOVĚĎ:
Byt jste nabyl před uzavřením manželství, tudíž nebude spadat do společného jmění manželů SJM a bude Vaším výlučným majetkem. To znamená, že v případě rozvodu nebude byt zahrnut do majetku, který bude nutné vypořádat a zůstane Váš.
Pokud by však Vaše přítelky do bytu investovala, ať už před svatbou či po ní, pak by měla nárok na vrácení (náhradu) svých investic.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Rozvod a vypořádání nemovitosti získané před manželstvím jedním z manželů