Daroval jsem rodičům nemovitost 2010 - ověřená darovací smlouva nedošlo však k zapsání do katastru čí je nemovitost? Děkuji. Filip

ODPOVĚĎ:
K převodu vlastnického práva dochází až vkladem do katastru nemovitostí. Pokud tedy darovací smlouva nebyla vložena do katastru nemovitostí, je nemovitost stále ve vlastnictví dárce.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Kdo je majitel bytu, domu před zapsáním kupní smlouvy do katastru nemovitostí, KN?
  • Kdo je vlastník nemovitosti před zápisem kupní smlouvy do KN, katastru nemovitostí?