Manželé jsou společníci v s. r. o. Manžel převede na druhého svůj podíl, jeden z manželů tedy bude 100 % vlastníkem. V případě rozvodu či dědictví - počítá se pak i tento takto nabytý podíl jako SJM? Děkuji. S pozdravem, Miroslava

ODPOVĚĎ:
Ano, i takto nabytý podíl se v rámci vypořádání SJM do vypořádání zahrnuje a pokud byla společnost založena za dobu trvání manželství, vypořádává se hodnota celé společnosti, tj. provádí se audit a zjišťuje se skutečná hodnota podílu.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Darování podílu s. r. o a dědictví, dědění, majetek v SJM, BSM