Prosím o radu, mamka přepsala rodinný dům na mého bratra a jeho ženu. Ona se s ním před pěti lety rozvedla. Může mamka vzít své rozhodnutí zpět? Moc jí to trápí. Bojí se, že nechá zastavit dům ohledně půjčky, a přijde o něj. Má šanci s tím něco dělat, i když je tam jako věcné břemeno. Já jako dcera můžu vznést námitku o darování nemovitosti o kterém jsem nevěděla? Děkuji Kateřina.

ODPOVĚĎ:
Maminka by mohla žádat  vrácení daru, ale to pouze za předpokladu, že by se dostala do takové nouze, že by neměla ani na svou nutnou výživu nebo za situace, kdy by se k ní obdarovaní chovali tak hrubě, že by to bylo chápáno jako chování proti dobrým mravům.
Vy jako dcera bohužel nemáte právo do toho jakkoliv zasahovat, bylo to pouze rozhodnutí maminky jako dárkyně.