§ 1140 NOZ se také vztahuje na sdružení bytových jednotek (společenství vlastníků bytových jednotek). V případě, že ne, je možné upravit stanovy u rejstříkového soudu o důležité body z tohoto zákona? Děkuji, Simona

ODPOVĚĎ:
Společenství vlastníků bytových jednotek SVJ je povinno dát do souladu stanovy s Občanským zákoníkem, který je účinný od roku 2014. Přesně nechápu, co by § 1140 měl ve vztahu ke společenství vlastníků jednotek řešit, každopádně stanovy byste sladit měli a tyto následně vložit do rejstříku společenství ke Krajskému soudu.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • § 1140 NOZ a aktualizace stanov společenství vlastníků bytových jednotek SVJ