Jsme bytové družstvo. Polovina bytů si nechala zasklít balkony do formy lodžie. Započítává se takto získaná uzavřená plocha do celkové plochy bytu pro účely placení z této plochy? Pokud ano, jaké služby lze počítat i z plochy zaskleného balkonu? Jde to vyúčtovat i zpětně a za jak dlouhou dobu? Je bytové družstvo povinno z plochy zaskleného balkonu částky účtovat, nebo je to jen možnost? Děkuji. Dorota

ODPOVĚĎ:
Celková plocha bytu představuje plochu všech obytných místností, kuchyně, kuchyňského koutu i ostatních prostor bytu (plochu příslušenství bytu, předsíň, apod.). Je to plocha měřená uvnitř obvodových stěn bytu, nezahrnuje tedy sklep, balkon, lodžii (ani zasklenou). Takto byla vymezena plocha bytu jak za staré právní úpravy, tak platí i za účinnosti nového občanského zákoníku.

> Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Počítá se lodžie balkonu do plochy bytu nebo ne?