Chtěla jsem se zeptat, jestli většinový vlastník v SVJ, který je i správce domu nemusí svolávat shromáždění jednou za rok a může si svévolně navyšovat odměny - že si je odsouhlasí tím většinovým podílem? V domě tímto nemáme žádné slovo a ve všem nás má "v kleštích". Děkuji, Bohdana.

ODPOVĚĎ:
Povinnost svolat schůzi alespoň jedenkrát ročně má samozřejmě i vaše SVJ a pokud tak nečiní, porušuje zákon. Pokud o odměnách členů výboru SVJ rozhodne většina potřebná dle stanov SVJ, nelze se proti tomu nijak bránit.

> Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Kdo rozhoduje o zvýšení odměny výboru SVJ - výbor nebo členové SVJ při hlasování na shromáždění?