1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Mám byt k pronájmu, který je napsaný na nezletilou dceru. Nyní jsem našla nájemníky. Při sepisování nájemní smlouvy jsem narazila na problém, koho uvést jako pronajímatele. Jestli tam mám uvést dceru a sebe jako zákonného zástupce, nebo vlastně jestli takový byt mohu vůbec legálně pronajmout. Díky s pozdravem Monika

ODPOVĚĎ:
Pronajímatelem je nezletilá dcera a k platnosti takové nájemní smlouvy potřebujete schválení soudu. Postup by tedy měl být takový, že pronajímatelem je dcera, Vy smlouvu podepíšete za ni jako její zákonný zástupce a následně společně se smlouvou podáte k soudu návrh na schválení takového právního jednání. Teprve v okamžiku, kdy je nájemní smlouva schválena rozsudkem, je platná. Teoreticky se může stát, že než soud rozhodne, nájemní smlouva už bude ukončena, soudní rozhodnutí je ovšem vždy nutné, zejména v případě, že by nájemce na základě takové nájemní smlouvy chtěl zapsat v dané nemovitosti trvalé bydliště.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Kdo může podepsat nájemní smlouvu, pokud je majitelem bytu nezletilá osoba (majitel mladší 18 let)