Existují výjimky, kdy není povinností dát měřiče tepla do bytových jednotek? Jedná se o starý panelový dům. Z finančního hlediska je to pro nás celkově nevýhodné. Děkuji za odpověď Agáta.

ODPOVĚĎ:
Instalaci měřičů upravuje zákon č. 406/2000 Sb. , a tento ukládá povinnost vlastníků budov a SVJ instalace měřičů tepla v bytových domech a jednotkách. Jelikož ale praxe ukázala, že se to ne vždy vyplatí, chystá se jeho novelizace. Nově se požadavky na instalaci těchto měřidel tepla v bytových domech zmírní.
V případech, kdy se prokáže, že instalace je technicky náročná, nebo se nevyplatí, nebudou muset vlastníci instalaci realizovat. Za účelem posouzení konkrétní budovy a nutnosti měřiče instalovat doporučuji obrátit se s dotazem na Státní energetickou inspekci a Ministerstvo průmyslu a obchodu.

> Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Kdy není povinností SVJ dát měřiče tepla do bytu bytového panelového domu, paneláku