Náš výbor SVJ si chce nechat odsouhlasit způsob hlasování na shromáždění tak, že vlastníci budou vyzváni k projevení vůle za
1) kdo je proti,
2) kdo se zdržel a hlasy pro budou dopočítány dle prezenční listiny, která bude v průběhu shromáždění aktualizována.

Je tento způsob hlasování správný nebo musí vlastník vždy projevit svou vůli i při otázce, kdo je pro? Děkuji, Zdenka

ODPOVĚĎ:
Ust. 1212 Občanského zákoníku stanoví, že k platnosti hlasování je tŕeba vyjádření vlastníka jednotky pod textem návrhu rozhodnutí s datem a podpisem. Mám za to, že návrh výboru SVJ je protiprávní, jelikož každému musí být umožněno se s návrhem seznámit a vyjádřit svůj názor. Nelze usuzovat, že ti, kteří se nevyjádřili, automaticky souhlasí.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Správný průběh hlasování výrobu SVJ - výpočet souhlasných hlasů součtem členů výboru a odečtením kdo je proti a kdo se zdržel hlasování