1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Jsem nájemníkem dle nájemní smlouvy v bytě Stavebního bytového družstva SBD, dle ní jsem tedy nájemce a člen družstva. Byt pronajímám, oficiálně s povolením družstva. Mám tam ale dosud trvalé bydliště. Můj dotaz se týká toho, zda v tomto bytě musím mít trvalé bydliště - dosud ho tam mám, ale chci si ho přehlásit. Nehrozí pak, že bych přišel o členská práva bytového družstva? Děkuji za odpověď, Ivan

ODPOVĚĎ:
V laické veřejnosti je tzv. trvalý pobyt velmi přeceňován. Jde však jen a pouze o evidenční údaj státu, který nemá absolutně žádná práva např. k vlastnictví nebo k členským právům bytového družstva. Lze tedy říci, že přehlášením trvalého bydliště neztrácíte práva k bytu, resp. k nájmu. Skutečnost, že byt podnajímáte na tom ničeho nemění.
I nadále zůstanete členkou bytového družstva a stranou nájemní smlouvy uzavřenou s bytovým družstvem.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Vliv trvalého pobytu na vlastnictví družstevního bytu (členských práv v BD)