Nájemníci nechtějí opustit byt, i když jim skončila nájemní smlouva. Podal jsem žalobu k soudu - žaloba na vyklizení nemovitosti, soud zatím termín projednání neurčil. Existuje ještě nějaká možnost, jak to vyřešit? Děkuji, Pavel.

ODPOVĚĎ:
Bohužel příliš možností zde nemáte.

Dokud nebudete mít v ruce pravomocné rozhodnutí o tom, že nájemníci musejí byt vyklidit, nemůžete se obrátit na exekutora, aby takové rozhodnutí vykonal. Současně nejste oprávněn nájemníky (přestože jim skončila nájemní smlouva) násilně vystěhovat.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Urychlení soudního řízení o vystěhování, vyklizení nemovitosti nájemníky s uplynulou nájemní smlouvou