Žádám Vás zdvořile o informaci, zda je platná výpovědní doba 2 měsíce, kterou máme uvedenou v nájemní smlouvě k bytu jako nájemci. Pronajímatel po nás požaduje dodržet 3 měsíční výpovědní lhůtu prý dle občanského zákoníku. Má přednost smlouva? Předem děkuji, přeji Vám příjemný den Evelína.

ODPOVĚĎ:
Platné je ujednání, které máte uvedeno ve smlouvě a smlouvou je třeba se řídit, i když zákon stanoví jinou výpovědní dobu.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Má přednost výpovědní lhůta nájmu bytu uvedená v nájemní smlouvě nebo v zákoně (Občanském zákoníku)?
  • Výpovědní lhůta nájmu bytu - nový občanský zákoník