Budeme otevírat kavárnu a jsme před podpisem smlouvy o nebytový prostor v osobním vlastnictví, který je nutné rekolaudovat pro hostinskou činnost. Nevíme, zda je tento prostor v SVJ, ale osobní byty nad prostorem v budově ano. V prostoru bude probíhat rekonstrukce záchodů, která nebude zasahovat do vnitřního uspořádání budovy mimo pronajímaný prostor.

Je nutný souhlas předsedy SVJ, popřípadě někoho jiného k provozování kavárny, pokud by nebytový prostor byl součástí SVJ? Děkujeme. Petr

ODPOVĚĎ:
Souhlas celého SVJ (nikoliv pouze předsedy, ale formou odhlasování na shromáždění vlastníků) potřebujete v případě, že byste zasahovali do společných prostor a musíte počítat s tím, že pokud budete provádět úpravy, které podléhají ohlášení či povolení stavebního úřadu, mají právo se vyjádřit všichni vlastníci jednotek.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Otevření zařízení služeb v nebytových prostorách SVJ - musí souhlasit předseda SVJ?
  • Podmínky pro otevření kavárny v prostrech SVJ - musí souhlasit představenství SVJ?