Co můžu dělat, když sám majitel bytů, kde bydlím, porušuje domovní řád? Stěny jsou tu velmi slabé a on dělá hluk třeba do 3 do rána, noční klid tu je od 22:00, nedá se ani usnout. Děkuji, Milan.

ODPOVĚĎ:
V daném případě musíte postupovat tak, jak s jakýmkoliv jiným sousedem, tj. volat Policii s odůvodněním, že majitel ruší noční klid, což je mimo jiné přestupek, za který mu hrozí pokuta. Opakované pokuty by ho mohly motivovat k tomu, aby své chování přehodnotil. Bohužel za situace, kdy je tato osoba majitelem, nejsou zde takové možnosti, jako u nájemníka, kterému lze dát výpověď pro hrubé porušování nájemního vztahu.