Počet stránek ve webu: 38.127

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

Tchyně platila mým dětem na stavební spoření, které bylo do jejich 18-ti let. Bohužel jsme se rozvedli a tak dětem stavební spoření zrušila, i když jsem ji navrhovala, že to budu platit dále, nepřijala to. Kdybych to nemusela podepsat jako zákonný zástupce dětí ani bych o zrušení nevěděla. Podepsala jsem to jen s tím, že peníze dá dětem. S tím je ten problém.

Jsem pronajímatelkou bytu v bytovém domě. S nájemci byla podepsána smlouva o pronájmu bytu na dobu určitou dne X. Ke dni podpisu smlouvy byla složena kauce (jistota).   Počátek nájemního vztahu je určen na pozdější datum (o týden). Ve smlouvě jsou definovány podmínky, za jakých lze smlouvu vypovědět, zejména tříměsíční výpovědní lhůta.

Mám byt v osobním vlastnictví. Ve vedlejším bytě je 2017-2018 nájemník, který si pouští velice hlasitou hudbu a hlavně basové tóny jsou slyšet v mém bytě. Již několikrát jsem jej na to upozorňoval. Ze začátku hudbu ztlumil, pak mi ale řekl, že není noční klid a nenechá se omezovat. Nevím, jestli ji pouští i přes týden, kdy jsem v práci. Mě vadí zejména o víkendech. Někdy hraje jen chvíli, někdy celé hodiny a to basové dunění v bytě se pak nedá vydržet.

Mám dotaz ohledně výroby elektroniky. Pokud vyrobím například obrazovku k počítači, ale použiju při výrobě starší komponent z jiného monitoru dá se stále prodávat jako nový výrobek? Lubomír

Můj otec má bratra, na kterého jejich rodiče letos (2018) přepsali rodinný dům, tedy RD. Má i tak můj otec právo na polovinu domu nebo ho strýc musí vyplatit? A jestli ano, tak jak máme postupovat? Moc děkuji za odpověď. Děkuji, Sandra.

1998 proběhlo dědictví po zemřelé matce, ale otec v původním dědictví započetl do společného jmění manželů restituce (peníze) z dědictví po rodičích mé matky. Jednalo se o peníze, které nabyl výlučně sám do svého dědictví. A já jsem žádné peníze nedostala. Pouze jen dědický podíl po matce.

Dne 18.06.2018 Jsem se rozvedla s manželem. Mám na Vás dotaz, brala jsem si v manželství úvěr kvůli němu na auto. Mám od něj podepsané papíry s uznáním dluhu, že mi splatí 140.000 Kč. Dále od soudu je přiznané, že mi to musí splácet ve výši 3.000 Kč měsíčně. Manžel stále posílá 2.000 Kč.

Mám prosbu, jak postupovat a jestli to má smysl? S bývalým přítelem jsem podepsala smlouvu o půjčce, kde jsou uvedeny údaje o nás dvou, dlužná částka, splátkový kalendář a do kdy nejpozději má být splaceno. Nemám ale ověřené podpisy. Bude to problém, nesplácí totiž tak, jak jsme se domluvili?

2017 jsem měla závazek vůči společnosti T-mobile, který jsem hradila dle možností. 3 měsíce jsem pak následně nezaslala nic. Předali spis advokátní kanceláři s tím, že jsem 09/2018 veškeré závazky i s náklady uhradila. Po zaplacení mi bylo oznámeno, že mají 30 dní na předání spisu i financí.

1994 u nás zaniklo Jednotné zemědělské družstvo JZD, které mělo zaplatit paušál svým věřitelům za léta zabavení majetku (pozemků, budov, zvířat, stromů atd.) z 50. let minulého století z doby kolektivizace vesnice. Současně se zánikem JZD vzniká nástupnická organizace s. r. o. , která dluhy uznala a svolala shromáždění věřitelů, kde se mělo všechno sepsat.