Počet stránek ve webu: 36.844

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

Přepis vozidla: 06/2015 jsem měla se svým vozidlem Škoda Octavia, dopravní nehodu, při které bylo vozidlo totálně zlikvidováno. Vozidlo jsem nechala převést do servisu v Jilemnici, kde jsem jej dříve pravidelně servisovala. Likvidátorem pojišťovny, jakož i mým servisním technikem bylo konstatováno, že se jedná o totální škodu a že vozidlo je neopravitelné.

Náš výbor SVJ si chce nechat odsouhlasit způsob hlasování na shromáždění tak, že vlastníci budou vyzváni k projevení vůle za
1) kdo je proti,
2) kdo se zdržel a hlasy pro budou dopočítány dle prezenční listiny, která bude v průběhu shromáždění aktualizována.

09/2013 jsme uzavřeli nájemní smlouvu. Byla opakovaně prodloužena, naposledy v září 2015 do září 2016. Od té doby majitel s námi nekomunikuje, nepředkládá vyúčtování za energie a služby. Jsme rozhodnuti byt opustit. Předpokládáme vydržení smlouvy do září 2018. Musíme i v tomto případě podat výpověď v řádném termínu.

Mám účet u ING banky a na účtu jsou kromě mých peněz uloženy peníze mého syna, který žije a pracuje v zahraničí a má je u mne uložené, pro případ, kdy pobývá v ČR a potřeboval by je. Je mi 65 let a zamýšlím se nad tím, zda by nebylo vhodné sepsat závěť, ale nevím, jak ošetřit tuto situaci s jeho penězi.

2014 zemřela moje babička, dle dohody co jsme měli s celou rodinou jsem měl být účastník na jejím dědictví v Čechách, ale nevím nic o její závěti i dědickém řízení. O její smrti jsem se dozvěděl pozdě, protože žiji v zahraničí. Nikdo mi o něčem neposlal žádnou komunikaci a už bohužel také od její smrti přešly více než 3 roky.

Otec přítele s manželkou spolu mají jednu dceru a otec má z předešlého manželství syna (můj přítel). Otec má ještě jednu dceru z jiného manželství. Tato dcera se však s otcem nestýká již několik dlouhých let (cca 15 let), nemáme o ní žádné informace (kde bydlí, zda má děti či už vnuky, atd.).

Narodil jsem se jako nemanželské dítě (1978) a otec v mých dvou letech emigroval do Švýcarska. S mojí matkou nežil a ani na mě neplatil výživné. Z předchozího manželství měl ještě syna, který je o 10 let starší a žije v zahraničí. Otec se na důchod se svou novou manželkou přestěhovali do ČR, několikrát jsme se setkali a psali si, pak se odmlčel.

Měla bych dotaz ohledně dědictví. Zůstavitel měl tři děti, zanechal jen nepatrný majetek. Řízení bylo zastaveno s tím, že tento nepatrný majetek byl vydán vypraviteli pohřbu, což bylo jedno z jeho tří dětí. S dalšími dvěma dětmi se zůstavitel před smrtí nestýkal.

Máme ze zákona právo na převod družstevního bytu do osobního vlastnictví, když byla anuita již splacená? A pokud se převod do osobního vlastnictví povede, musíme založit společenství vlastníků bytových jednotek SVJ i když budeme chtít zůstat pod správou bytového družstva (chceme mít pouze byty v osobním vlastnictví - cca 14 partají z 21)?

07/2002 dědictví po tetě, bratranec dědí 1/2, já a bratr 1/4. Dohoda, družstevní byt z dědictví napsaný na bratrance, on nás vyplatí. Dohoda jen ústní. V 7/2003 vyplacena určitá částka, bratranec garsonku pronajímá. V 9/2017 bratranec uznává písemně, že nás měl vyplatit, ale vyplacenou částku považuje za správnou, i když podle odhadu garsonky z tehdejší doby je velký rozdíl v ceně, kterou on udává a nemá ji doloženou.