Počet stránek ve webu: 37.464

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

Bydlíme s manželem u jeho rodičů v domě a ještě tady bydlí rodiče manželovy maminky. Z nemovitosti jsem s manželem vyplatila bratra maminky manžela (strýce), který vlastnil 1/4. Dům má tři patra každe patro je samostatné pro život každé z rodin. Maminka manžela vlastní 1/2 domu jeji manžel 1/4 a my s manželem jako SJM zbytek 1/4.

7.5.2018 jsem obdržela dopis s Rozhodčím nálezem. Rozhodčí řízení dle textu mělo být zahájeno 17.2.2017, rozhodce 2.3.2017 funkci přijal. Týká se neuhrazení půjčky ze 15.12.2014. V současnosti řeším svou finanční tíseň, ale měla jsem za to, že rozhodčí řízení již nejsou zákonné.

2005 jsem získal obecní byt po dlužníkovi. Byt byl vybydlený a ve špatném stavu. Neměl jsem kde být a musel jsem se rychle přestěhovat a tedy byt rekonstruovat. Měl jsem pouze peníze ze stavebka, nebylo to dost. Otec mi nabídl zafinancování rekonstrukce, podepsal jsem mu pak na jeho požadavek až v průběhu prací dohodu, že se jedná o pohledávku splatnou do 1 roka od výzvy a pouze v případě, že byt budu opouštět.

Od mé matky jsem 2016 dostala "Generální plnou moc" kvůli tomu, že je v zahraničí a chci se zeptat, jestli s ní mohu prodat za ni i nemovitosti (dům, pozemky), jak jsme se domluvily. Dočetla jsem se, že to generální plná moc umožňuje. V mé generální plné moci je formulace "bez omezení".

Je při odvolání souhlasu se zpracováním osobních údajů a žádosti o smazání mého životopisu z databáze povinen subjekt, u kterého jsem byl na pohovoru vyhovět. Případně, zdali je subjekt povinný smazat své hodnocení k mému pohovoru. Příp. o který § ZOOÚ se mohu opřít? Děkuji, Saša

03/2018 v našem mysliveckém spolku proběhly volby do výboru. Člen, který byl do výboru zvolen neiformoval členskou základnu o tom, že je v insolvenčním řízení. Ve výboru se po rozdělení funkcí z něho stal předseda spolku. Jsem předseda revizní komise a nyní sem zjistil insolvenci. Komise se rozhodla na nejbližší svolané schůzi o tom informovat členy a navrhnout z důvodu jeho nečestnosti jeho odvolání.

Moji rodiče vlastnili rodinný domek, RD. Po smrti otce v roce 2010 matka jako manželka zdědila 4/6, bratr a já každý 1/6 domu. 2.1.2018 nám zemřela i matka. Kdybych jako syn odmítl dědictví s výhradou povinného 1/4 dílu, jaký celkový díl z domku by mně náležel? A jsem i v tomto případě povinen hradit příp. dluhy po matce? A pokud ano, potřebuji soupis pozůstalosti, abych nemusel hradit příp. dluhy po rodičích v plné výši? Děkuji, Jiří.

Jsme starší manželé, každý máme svůj běžný účet. Nemáme rozdělený SJM. Je pravdou, že po smrti jednoho z nás budou zablokovány proto bankou oba naše účty? Děkuji, Dana.

Mám dotaz ohledně bytu. Darovala jej babička do vlastnictví vnučky jak měla dcera 5 let a nyní jej dcera chce darovat babičce nazpátek. Dcera bydlí s matkou v jiném bytě a vůbec se nestará o babičku, nenavštěvuje ji, nekomunikuje a nemá o ni zájem (dá se také třeba vydědit jestli couvne? ). Byt je o velikosti 1+1 ve vlastnictví, na soukromém pozemku který patří k domu.

Chtěli bychom darovat ženatému synovi stavební parcelu, na které chce s manželkou stavět. Hypotéku na dům si budou brát oba. Chceme parcelu darovat pouze synovi. Syn tvrdí, že je to problém, hlavně z důvodu hypotéky. Dá se toto nějak řešit, aby pozemek byl syna a dům společný? Jde mi především o vyrovnání v případě rozvodu. Děkuji moc za odpověď. Blažena.