Výpověď od zaměstnavatele z důvodu insolvence

1 odpověď

Dobrý den, může zaměstnavatel ukončit můj pracovní poměr z důvodu, že mi byla schválena insolvence? Pracuji na dobu neurčitou v oboru poskytování ůvěrů jako zaměstnanec na HPP. Kdy mi bylo řečeno, že jsem porušila důvěryhodnost pro ČNB a tudíž nadále nemůžu komunikovat se spotřebiteli, kterým poskytujeme úvěry. S penězi do styku nepřicházím, pouze s klienty. Děkuji za Váš čas a odpověď.

Dobrý den,
v této věci mám za to, že výpověď ze strany zaměstnavatele by byla neplatná. Zaměstnavatel musí výpověď zaměstnanci odůvodnit, a tento důvod není zákoníkem práce předvídán.
Pokud by Vám i přesto zaměstnavatel dal výpověď, oznamte bez zbytečného odkladu zaměstnavateli, že trváte na tom, aby Vás dále zaměstnával. Pokud i přes oznámení bude zaměstnavatel i nadále trvat na tom, že je výpověď oprávněná a neumožní Vám vykonávat zaměstnání, bude na Vás, abyste podal/-a žalobu k soudu.