zrušení platebního rozkazu pro místní nepříslušnost

1 odpověď

Dobrý den, dne 30.1.2019 jsem obdržela Platební rozkaz. Proti tomuto rozkazu jsem podala ve stanovené lhůtě odpor (platební rozkaz byl zrušen). Dne 11.2.2019 mi bylo doručeno Usnesení okresního soudu Praha východ o místní nepříslušnosti - spadám trvalým bydlištěm pod Okresní soud v Kolíně. V Usnesení je uvedeno, že po nabytí právní moci bude věc postoupena příslušnému soudu. Nyní bych se chtěla zeptat jak bude příslušný soud postupovat? Vydá nový Platební rozkaz? A hlavně dozvím se o dalším postupu? Nerada bych aby u mě zazvonil exekutor s rozhodnutím v ruce aniž bych o nějakém rozhodnutí věděla. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, domnívám se, že platební rozkaz byl již zrušen, a tudíž místně příslušný soud bude nařizovat jednání (pokud jste podala nebo podáte vyjádření k žalobě včetně návrhu důkazů), neboť rozhodnutí soudu byť místně nepříslušného zůstávají zachována. Doporučuji Vám se na další postup místně příslušného soudu telefonicky zeptat, abyste měla představu o dalším konání soudu či Vašich povinnostech.