Zabrani veci do exekuce

1 odpověď

Dobry den, prosim o informaci k exekuci. Synova přítelkyně je studentka VŠ, bydlící u sve matky v samostatném pokoji. Dnes (11.03.2019) při exekuci na jeji matku byly zabaveny i dívčiny veci - notebook, fotoaparat (darek od meho syna) a pod. Jak ma postupovat aby ji bxly veci vráceny a pro příště uz nebrány? Hlavne notebook potřebuje ke studiu. Ma v něm veskere přednášky a práce. Dekuji moc za radu jak presne postupovat.
PS : rada zaplatim manipulační poplatek

Dobrý den, pokud byly při soupisu sepsány a zabaveny i věci přítelkyně Vašeho syna, je nutno, aby podala návrh na vyškrtnutí uvedených věcí ze soupisu a to do 15 dbů ode dne, kdy se o sepsání těchto věcí dozvěděla (lhůtu je nutno dodržet). Datum, kdy se o soupisu dozvěděla i vlastnictví věcí musí třetí osoba prokázat. V případě notebooku například tím, kdy a jak byla zakoupen a zaplacen, jaká data se na něm nacházejí, apod. Pokud uspěje, do budoucna se však dalšímu soupisu jiného exekutora vyvarovat nelze.