Určovací žaloba na neplatnost prodeje nemovitosti - polatek soudu, soudní poplatek

1 odpověď

Dobrý den,
došlo k exekuci jiného než povinného, kdy byl postižený podíl na domě. Podávám určovací žalobu, že je prodej části domu neplatný, neboť si toho musel být jak exekutor tak i kupující vědomý. Z části domu spolumajitelům nic nepřispívá ani z užívání neplatí, dokonce odcizil spolumajitelům všechny věci.
Vzhledem k časté změně zákonů bych se ráda zeptala, zda-li je tato žaloba zpoplatněna poplatkem 1.000 Kč nebo jiným a zda-li v případě podání návrhu na předběžné opatření k určovací žalobě je možné vymáhat peníze za užívání případně škody na domě předem.
Děkuji.

Dobrý den.
Váš dotaz se netýká výkonu exekuce ani oblasti insolvence (insolvenčního řízení). Dotaz proto prosím uložte do formuláře na stránce http://www.PoslatDotaz.cz
Děkujeme za pochopení.