Darování nemovitosti vnukovi, vnučce a zadlužení rodičů vnuka, vnučky - hrozí exekuce nemovitosti?

1 odpověď

Dobrý den.
Měla bych dotaz. Chci přepsat dům na moji vnučku. Ale syn a snacha jsou v exekucích. Když dům na ni přepíšu, nemůže exekutor dům zabavit nebo nějak zastavit?
A ještě mám dva syny kteří tu bydlí tak mohu dát ještě do darovací smlouvy že zde mohou dožít i já?
Děkuji.

Dobrý den,
soudní exekutor může postihnout pouze majetek osoby, na níž je exekuce vedená, event. majetek manžela/manželky osoby, na níž je exekuce vedená.
Pokud chcete Váš dům darovat vnučce, nic tomu nebrání.
Vhodné je pak s darovací smlouvou spojit též zřízení věcného břemene užívání domu ve Váš prospěch – to Vám zaručí, že po dobu svého života můžete bezplatně dům užívat.
Jelikož se věcné břemeno zapisuje do katastru nemovitostí, jste tak chráněna i před třetími osobami v případě, kdy by tito chtěli dům jakkoliv postihnout (třeba se vnučka sama dostala do exekuce).