Může dlužník v exekuci darovat byt potomkovi, synovi, dceři?

1 odpověď

Dobrý den,
mám exekuce a vlastním bytovou jednotku. Chci se zeptat kde zjistím kolik přesně mám exekucí a v jaké částce. A dále zda je možné přepsat bytovou jednotku na dceru.
Byt mam v osobním vlastnictví ale splácím družstvu úvěr formou nájmu jednotka se nachází v Brně-Řečkovicích Horácké náměstí.
Děkuji.

Dobrý den,
počet exekucí a dlužné částky zjistíte na exekučním soudu dle místa Vašeho bydliště nebo náhledem do Centrální evidence exekucí, kterou provozuje Exekutorská komora, kde však je přístup zpoplatněn.
Pokud jste již v exekuci, nemůžete se svým majetkem disponovat; převod bytu by byl neplatný, vyjma možnosti domluvy s exekutorem o jeho prodeji z tzv. volné ruky, což má své podmínky a je třeba se s exekutorem domluvit. Můžete uvažovat rovněž o oddlužení, avšak i v tomto případě Vám bude byt zpeněžen.