Hypotéka po splacení dluhů - je pro banku lepší exekuce nebo insolvence?

1 odpověď

Dobrý den,
Momentálně platím exekuci. Mám celkem 3 a zbývá doplatit 190.000 Kč
Po doplacení dluhů si chci zažádat o hypotéku, ale nevím zda později pro banku je přijatelnější minulost člověka co zaplatil exekuce, nebo člověka co projde insolvencí (kde bych zaplatil 100% během 3 let).
Bohužel internet je pln rozporuplných názorů.
Nejčastěji jsem se dočetl že po doplacení ins. jsem 4-5let v registru insolvencí, a však ne v ostatních registrech.

U názoru na exekuci se to dost různí. Některé názory tvrdí že po zaplacení poslední exekuce má exekutor povinnost do 15 dnů exekuci vymazat, a zpětně by neměli být dohledatelné.

Nikdy jsem neměl dluh u banky žádné banky. Exekuce je 1. Pojišťovna 2. Dluh na pojistném za auto placeno u Česká kancelář pojistitelů 3. Auto na leasing, nebyl od banky ale od soukromé firmy

Předem děkuji za radu

Dobrý den, postup pro zjištění, zda je klient důvěryhodný, si určuje každá bankovní instituce sama, žádné zákonné omezení zde není. Doporučuji Vám proto informovat se přímo v bance, či u hypotečného poradce, který s bankou jedná, zda Vám za daných podmínek hypotéku poskytnou.