Exekuční vymáhání výživného zpětně za 3 roky

1 odpověď

Dobrý večer,
po žádosti o zvýšení výživného došlo k jeho zvýšení a to i doplatit tři roky tohoto navýšení zpětně to vše exekuční cestou. Žádost o ukončení exekuce dlužného výživného pro jeho již splacení trvala několik měsíců, takže byly exekučně dal strhávány částky navíc k běžnému výživnému. Na soudě mi bylo řečeno "přeplatek vymahejte soudně." Ale pokud vím nelze vymáhat výživné zpět. Nebo to lze vymáhat zpět přeplatek po matce? Jak mám tedy postupovat?

Dobrý den, pokud byla vymáhána částka vyšší než v exekučním titulu, jedná se v exekučním řízení o přeplatek a měl by Vám být vrácen, buď exekutorem, pokud jím ještě disponuje, nebo zástupkyní oprávněné (ho) = Vašeho dítěte. Pokud je však vedle toho vymáháno i běžné výživné, domnívám se spíše, že by byl tento přeplatek použit na platbu běžného výživného. Doporučuji Vám informovat se u příslušného soudního exekutora.