Exekuce dcery přítelkyně - jak zabránit exekuci věcí rodiče, rodičů?

1 odpověď

Dobrý den,
dceři od mé přítelkyně hrozí exekuce, o které jsme se nedávno dozvěděli. Dcera od přítelkyně s námi nekomunikuje a nezdržuje se doma. V bytě nic nevlastní, protože od ukončení studia byla v evidenci uchazečů o zaměstnání Úřadu práce, tedy ÚP ČR a nikde nikdy nepracovala. Celou dobu jí živila matka.
Tímto vás prosím o radu jak se bránit před exekutorem, aby nevzal naše věci.
Děkuji

Dobrý den, pokud má dlužnice u Vaší přítelkyně trvalé bydliště, musí ho Vaše přítelkyně zrušit a přihlásit ji na ohlašovně (jedná se o správní řízení, poradí jí na městském úřadě). Dále musí písemně informovat všechny instituce, od nichž na její adresu chodí písemnosti, že na této adrese již její dcera nebydlí a že má trvalé bydliště na ohlašovně. I tak však není vyloučeno, že se exekutor nějak dozví, že u Vaší přítelkyně její dcera bydlela, zvlášť pokud ještě nebude mít zrušené trvalé bydliště. Pak nezbývá než dohledat dokumenty o nabytí hodnotnějších věcí, jejichž vlastnictví byste případně museli prokázat, nebo tyto věci raději odstěhovat na jiné, bezpečné místo, alespoň pro nejbližší dobu, než bude zrušeno trvalé bydliště dcery, apod.