Jak zabránit přechodu exekuce na dítě, potomka dovršením zletilosti, dospělosti?

1 odpověď

Dobrý den
Chtěl bych se zeptat jak je možné zabránit převodu exekuce na mojí dceru. 2019 dosáhne plnoletosti a já ji chci uchránit před touto mašinérií která semlela mě.
Z jiných případú vím že když potomek začne někde pracovat tak jsou po něm vymáhány závazky rodičů. Moc děkuji za odpověď. S přáním hezkého dne
Vašek

Dobrý den, závazky rodičů mohou být vymáhány po dítěti až na základě dědického řízení, tj. po smrti rodičů (přijme-li dědictví). Jiná věc je, pokud rodič jedná za dítě jako zákonný zástupce a na to po nabytí plné svéprávnosti 18. rokem věku „spadnou“ důsledky jednání jeho rodiče, které činil za něj. Typickým příkladem je neplacení odvozu komunálního odpadu. Doporučovala bych Vám tedy postavit si na jisto, zda jste za Vaše dítě hradili všechny poplatky, apod. a v opačném případě je vyrovnat před 18. rokem věku Vašeho dítěte, jinak budou napříště vymáhány po něm.