Vymáhání nákladů na vyřízení hypotéky když prodvající nakonec odmítne nemovitost prodat

1 odpověď

Dobrý den,
měl jsem 04/2018 kupovat byt od jedné paní. Právník vypracoval kupní smlouvu a smlouvu o úschově a paní z toho vycouvala, že ji neschválili hypotéku na koupi domu. Já musel zaplatit 8.000 Kč za smlouvy a ona mně nechce zaplatit nic.
Byli sme domluveni, že každý zaplatíme 4.000 Kč
Je to nějak řešitelné, když ona od prodeje odstoupila? Například přes exekuční kancelář?
Děkuji.

Dobrý den,
tuto situaci lze řešit jedině podáním žaloby na zaplacení částky 4 000, - Kč s tím, že budete muset soudu prokázat, že byla uzavřena dohoda o tom, že náklady ponesete s potencionální kupující tzv. půl na půl.
V tomto ohledu se doporučuji obrátit na právníka, který Vám smlouvy zpracovával a který Vám může být nápomocný i v případě vymáhání tvrzeného dluhu.
Prostřednictvím soudního exekutora pak lze vymáhat již jen závazky vykonatelné, tj. na základě pravomocného rozhodnutí soudu.