Exekuce na rodiče a založení dětského účtu - může exekutor zabavit peníze z dětského účtu?

3 odpovědi

Dobrý den.
Ráda bych se informovala ohledně exekuce na dětske účty. Na manželův účet mi přišla exekuce, manželovi tam chodila výplata a mě rodičovský příspěvek, tedy rodičák.
V bance nám paní doporučila zřídit dětsky účet, kam by se peníze manžela a můj rodicak nechaly posílat. Účet by byl vedený na naší nezletilou dceru (2 roky).
Může exekutor zablokovat i dětský účet když by tam chodila manželovo výplata a rodicak. Předem děkuji za odpověď

Dobrý den, exekutor může zablokovat jen účet povinného a manžela povinného, jejich dítěte nikoliv. Je zcela nerozhodné, jaké prostředky na takový účet přicházejí.

Dobrý den, mám zablokován účet. Zaměstnavatel mi bude srážet nějakou část. Jde mi o to, že ten zbytek výplaty mi půjde na ten zablokovaný účet, a banka peníze nepustí, Jsem tudíž zcela bez prostředků, Co v tomto případě dělat? Děkuji za odpověd'

Dobrý den, zákon bohužel toto neřeší. Musíte se obrátit na zaměstnavatele, zda by Vám nemohl nezabavitelný zbytek mzdy vyplácet v hotovosti nebo na složenku, případě se domluvit se spolehlivou osobou, na jejíž účet si budete nechávat mzdy vyplácet.