Insolvence - vliv svatby a péče o nezaopatřené děti nové manželky

1 odpověď

Dobrý den,
mám otázku ohledně insolvence.
2017 mi byla schválena insolvence. V té době jsem byl sám bez manželky a rodiny. Nyní jsem si našel přítelkyni a od 1.10.2018 žijeme ve společné domácnosti. Ona má dvě nezaopatřené děti, 12 a 15 let, které s námi žijí. Svatbu plánujeme až v roce 2019.
Mám nárok na započítání vyživovaných děti ve společné domácnosti? Nebo je toto nějak zohlednitelné při mé insolvenci? Děkuji za odpověď,

Dobrý den,

jelikož Vámi uváděné děti nejsou Vaše děti, Vy k nim nemáte vyživovací povinnost (ta náleží jejich otci) a tedy je nemůžete uplatňovat ani jako vyživované osoby.

V současné době jste tak posuzován jako osoba bez vyživovaných osob a Vaše přítelkyně do tohoto kruhu bude započtena až ve chvíli, kdy bude Vaší manželkou. Ohledně uzavřeného sňatku pak budete povinen neprodleně informovat insolvenční soud, insolvenčního správce a také Vašeho zaměstnavatele.