Vliv rozvodu na zrušení exekucí na nedlužící manželku

1 odpověď

Dobrý den,
manžel nabyl exekuce před manželstvím, které pravidelně splácí i nyní. Nyní chodí exekuce na mé jméno a blokují vše co mám. Když se s manželem rozvedu padnou jeho exekuce zase pouze na jeho jméno? Děkuji za odpověď

Dobrý den, pokud se jedná o exekuce manžela, lze vymáhat pohledávku ze společného jmění manželů a z Vašeho majetku lze postihnout jen Váš účet. Pokud byste se rozvedli, účet by exekutor odblokoval, avšak zaniklé společné jmění by do vypořádání majetku bylo stále exekučně postiženo.