Výkon exekuce v průběhu insolvence - může se to stát?

1 odpověď

Po zemřelém manželovi jsem zdědila dluhy o kterých jsem neměla tušení v hodnotě cca 250.000 Kč.
V listopadu 2014 mi bylo schváleno oddlužení, tedy insolvence neboli osobní bankrot a od ledna 2015 je mi strháváno z výplaty. Teď jsem měnila zaměstnavatele a v zápočtovém listu jsem si přečetla, že je na mě vedena exekuce o které nevím. Je možné již v průběhu splácení insolvence, že se nahlásí další věřitel?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
v průběhu trvání insolvenčního řízení je možné exekuci nařídit, nikoliv však provést, přičemž oznámení o zahájení exekuce Vám musí být jako povinné doručeno na adresu trvalého bydliště; toto však platí pouze pro exekuce pro nově vzniklé dluhy (tj. po úpadku).
Pohledávky vzniklé před úpadkem lze uplatnit pouze v dané lhůtě přihláškou pohledávky do insolvenčního řízení.