Po kolika dnech od splatnosti dluhu je možné požádat o insolvenci, oddlužení, osobní bankrot?

1 odpověď

Dobrý den,
bohužel jsem se dostal do dluhové pasti, kde aktuálně vše co si vydělám, tj. 20.600 Kč zase dám do splátek a jsem na nul. Mám bankovní půjčky, splátky dokupy za 13 000 Kč, a pak 4 krátkodobé půjčky, cca 80.000 Kč, které, mně právě tíží. U Zaplo 4000 Kč za prodloužení a to samé u Ferratum.
27.09.2018, tedy aktuálně mám splatnost u Zapla, kde to bohužel nemám z čeho zaplatit a teď se obávám důsledků.
Celková výše všech mých dluhů je cca 600.000 Kč, nejsem veden v registrech, všechny závazky platím včas, ale v říjnu 2018 už to nedám, nemám z čeho.
Uvažuji o osobním bankrotu, kde jsem četl, že je podmínka být 30 dní po splatnosti.
Chci se zeptat, pokud budu dlužit zaplu a ferratum, dohromady 50 000 Kč, po 30 dnech splatnosti, je možné žádat o bankrot? Počítá se to? Platit chvi, ale bohužel není z čeho jiná možnost mne nenapadá, jelikož jsem obešel 4 vanky ohledně konsolidace a bohužel nikde mi ji nedají. Obávám se, že bankrot nemusí dopadnout, co pak? Jsem z toho celý zoufalý. Nevím, co dál. Děkuji za Vaší radu. Jaroslav

Dobrý den,
ano, základní podmínkou je mít alespoň dva věřitele se závazky splatnými déle než 30 dní, tedy pokud budete tuto podmínku splňovat, návrh na povolení oddlužení byste v případě splnění veškerých podmínek mohl podat (resp. osoba, která jej bude za Vás zpracovávat).
Při Vašem čistém příjmu 20 600, - Kč a dluzích ve výši 600 000, - Kč splňujete předpoklad uspokojení věřitelů nad 30 % výše jejich pohledávek.