Darování auta, automobilu dlužníkovi v exekuci - jak zabránit zabavení exekutorem?

3 odpovědi

Dobrý den.
Přítel by mi rád pořídil auto, ale mám exekuci a splácím. Auto je ojeté z autobazaru, chtěli bychom ho přepsat na mě. Je to možné? Jak postupovat? Darovací smlouva na auto by to vyřešila? Děkuji za radu.

Dobrý den,
pokud budete v registru vozidel uvedena jako vlastník vozidla, bude se na toto vozidlo vztahovat zákaz dispozice související s prováděnou exekucí, přičemž soudní exekutor je oprávněn toto vozidlo ihned „zabavit“ a zpeněžit ve prospěch oprávněného.
Pro nařízenou exekuci je tak zcela nerozhodné, jak vozidlo nabydete, zda koupí, darováním nebo např. dědictvím.

Takže já mohu být provozovatel vozidla, ten kdo auto koupi bude majitel. To by bylo bez problému? Samozřejmě se smlouvou. Pro pořádek. Děkuji.

Dobrý den,
tento postup není soudním exekutorem postižitelný, neboť vlastníkem bude třetí osoba, a nikoliv Vy.