Exekuce na výživné a navýšení jistiny exekutorem - proč se jistina zvyšuje? (exekutor neodpovídá na dotazy)

1 odpověď

Dobrý den.
Rád bych vás požádal o radu, jak zastavit exekuci na výživném. Ve smlouvě o rozdělení majetku před rozvodem v dubnu 2013 mi bylo stanoveno výživné na 3 děti bez ohledu na poslední daňové přiznání.
Jako OSVČ jsem nemohl platit plné výživné a během 20 měsíců vznikl dluh cca 90.000 Kč. Bývalá manželka mě zažalovala u soudu, a protože jsem nemohl dluh vyrovnat, předala mě exekutorovi. Ten původní dluh navýšil okamžitě na 120.000 Kč a svoji odměnu stanovil na dalších 90.000 Kč. Přestože dluh splácím srážkou z platu přesně 36 měsíců, průměrnou částkou 10.000 Kč/měs + běžné výživné 8.500 Kč/měs, ke dni 14.9.2018 vyčíslil exekutor jistinu na 459.500 Kč, splaceno mám za celou dobu exekuce (36 měsíců) již 362.216 Kč.
Protože netuším, jak exekutor jistinu navyšuje (nereaguje na dotazy) netuším, kde až jistina skončí, kdy skončí exekuce. Celé 3 roky žiji na životním minimu 9500, -Kč a jsem ve finanční tísni, neumím si proto zajistit právní pomoc. Dnes (20.09.2018) jsou všechny děti zletilé, 2 studují a jedno již pracuje. Existuje způsob, jak zastavit tuto exekuci?
Děkuji za vaši odbornou radu.

Dobrý den, viz odpověď na Váš obdobný dotaz ze dne 17.9.2018. Jinak pokud jsou Vaše děti již zletilé, lze u dítěte, které již pracuje, žádat u soudu vydání rozhodnutí o zániku vyživovací povinnosti k němu.