Exekuce / insolvence - vliv vyživovací povinnosti, nákladů na dopravu do zaměstnání a splácení hypotéky

1 odpověď

Dobrý den.
Jsem nezaměstnaný 33 let. Od roku 2015 jsem pracoval "načerno" na sebe. Chtěl bych se svým životem něco udělat. Dlužím mimo jiné cca 700.000 Kč bance, 50.000 Kč VZP, 70.000 Kč kamarádovi. Kolik mi zbyde z 25.000Kč/měs při nástupu do práce, když mám 3 letou dceru. Zohlední mi exekutoři či insolvence že mám dceru, náklady na cestování do práce 4000 Kč a hypotéku psanou na přítelkyni 7000 Kč?
Děkuji za odpověď.
Popřípadě dají se dluhy sjednotit a zaplatit celé jednou pravidelnou splátkou okolo 10.000 Kč?

Dobrý den, při vymáhání dluhu v exkeuci by Vám vždy Vám mělo zbýt ztv. nezabavitelné minimum. Pro rok 2018 činí nezabavitelná částka dlužníka 6.225,33 Kč. Na každou osobu, které je povinen dlužník poskytovat výživné, se dále uplatní ¼ z hodnoty nezabavitelné částky na osobu povinného, tj. 1.556,33 Kč. Náklady na cestování ani splátka hypotéky zohledněny v exekuci nejsou. Sjednocení dluhů za jistých okolností možné je, dotažte se v některé bance.