Koupě auta od osoby v insolvenci - hrozí zabavení automobilu, vozidla?

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat. Koupili jsme si auto od majitelky a poté jsme zjistili, že je v insolvenci, má povolené oddlužení formou splátkového kalendáře a teď máme strach, že nám do budoucna mohou auto odebrat.
Je to možné?

Dobrý den,
pokud bylo prodávající schváleno oddlužení plněním splátkového kalendáře, dispoziční oprávnění k majetku náleží stále prodávající a nepřechází na insolvenčního správce.
Kupní smlouvu tedy může bez dalšího uzavřít a nepotřebuje žádné svolení soudu ani insolvenčního správce.
Pokud máte uzavřenu řádnou kupní smlouvu a vozidlo je převedeno v registru vozidel již na Vás, domnívám se, že žádné komplikace z důvodu probíhající insolvence prodávající nastat nemohou.