Exekuce v pořadí a bydlení v bytě kamaráda, kamarádky - hrozí exekuce v tomto bytě?

1 odpověď

Dobrý den,
přebývám u kamaráda. Mám 7 exekucí z nichž jsou 2 (jedna přednostní) umořovány z výplaty, další čekají v pořadí.
Vím, že exekutor může v případě důvodného podezření že tu bydlím vniknout i do cizího obydlí a konat.
Může tak učinit i v mém případě pokud jsou pohledávky v pořadí a splácí se dvě?
Děkuji za odpověď Honza.

Dobrý den, exekuce může být vedena jedním, více nebo všemi zákonnými způsoby najednou. Z uvedeného plyne, že i v případě, že probíhají ve dvou exekučních řízeních srážky ze mzdy, může v těchto nebo v ostatních exekucích být vedena exekuce také prodejem movitých věcí. To znamená, že ve Vašem případě mohou exekutoři (vykonavatelé) učinit soupis Vašich věcí v místě, kde se zdržujete.