Dar v insolvenci a vliv na sociální dávka - jde o příjem osoby?

1 odpověď

Dobrý den,
měl bych dotaz ohledně insolvence. Kamarádka
je matka samoživitelka se třemi dětmi, má vyřízenou insolvenci. Já jsem poskytovatelem měsíčního daru. Kamarádka pobírá sociální dávky, ale sociální pracovnice započítává dar jako příjem. Nyní chtějí po ní zaplatit zpětně vyplácení toho daru. Jak je to tedy ve skutečnosti A co v tomto případě se dá dělat. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,
domnívám se, že postup sociální pracovnice může být oprávněný.
Dar poskytovaný dlužnici na základě darovací smlouvy, byť pro účely oddlužení, je prokazatelně jejím příjmem a tedy toto plnění může mít vliv na poskytování některých sociálních dávek.