Exekuce na úroky po ukončení insolvence, oddlužení, osobního bankrotu

1 odpověď

Dobrý den,
měla jsem ukončenou insolvenci v 3/2017 a v 10/2017 mi naběhly exekuce. Jsem zoufalá. V insolvenci mi prodali byt, takže momentálně nemám majetek. Od 04/2018 jsem v dočasné pracovní neschopnosti DPN, tedy nemocenskem stavu.
Měla jsem za to že insolvence mě zbaví závazků, ale k dokonalosti chyběl jeen papír a to žádost o odpuštění úroků který měl zaslat správce což se nestalo. K dnešnímu dni opět dlužim na úrocícj exekuromum cca 300tisic. Jde s tím něco udělat nebo budu opět platit všechno znovu. Nevim co mám dělat nemocenska davka je 9000. Dekuji

Dobrý den,

pokud Vám bylo schváleno oddlužení (plněním splátkového kalendáře či zpeněžením majetkové podstaty), soud na konci řízení vydá usnesení, kterým osvobodí dlužníka od placení zbytku dluhů. O přiznání osvobození však dlužník do 01.07.2017 musel výslovně sám písemně požádat soudu (viz ust. § 414 odst. 1 insolvenčního zákona ve znění do 01.07.2017).

Pokud byl Váš úpadek řešen konkursem, dluhy nijak nezanikají a věřitelé po zrušení konkursu mohou pokračovat ve vymáhání pohledávek, jako by insolvenční řízení nebylo (pouze se započtením případného plnění, které v rámci konkursu obdrželi).