Blokace účtu platebním příkazem exekuce a vyplacení životního minima - problém

1 odpověď

Dobrý den,
mám exekuci na plat a můj účet byl zablokován dalším platebním příkazem.
Část mzdy po odečtení exekuce vybírám zálohou na plat a zbývající část mi odchází na zablokovaný účet.
Využil jsem možnost vybrat jednorázově životní minimum. Situaci řeším přes podání insolvence, tedy oddlužení.
Problémem nyní je, že část výplaty odcházející na účet, který je součástí nezabavitelného minima. Je pro mne nedostupná.
Existuje možnost jak získat přístup k těmto penězům. Ke konci měsíce by měla být žádost o oddlužení podána, ale díky původním průtahům se dostávám do problémů se zabezpečením základních životních potřeb.
Děkuji za případnou informaci

Dobrý den,
v takovém případě bývá nejjednodušší požádat zaměstnavatele o předávání výplaty (po provedení exekuční srážky) v hotovosti.
Pokud toto zaměstnavatel neumožní, je možné mzdu si nechávat dočasně posílat na bankovní účet třetí osoby.