Postup exekutora při splátkách nebo po částečném splacení exekuce

1 odpověď

Dobrý den,
zajímá mne, když dlužník splatí část exekuce z celé částky (s odměnou exekutorovi atd.) třeba 70%, jak s těmito penězi exekutor naloží?
Pošle věřiteli celou vymáhanou částku hned, protože je to jen cca 40% z celé té částky? A potom si vymáhá zbytek na poplatky?
A nebo vše rozděluje nějak poměrem a posílá při každé platbě dlužníka část věřiteli? Nebo to nějak hromadí a pošle najednou po celkovém splacení?
Je to nějak danné zákonem a nebo to dělá každý exekutor podle svého?
Děkuji.

Dobrý den, úhrady vymoženého plnění řeší exekuční zákon (zák. č. 120/2001 Sb. , zejm. ust. § 46 a § 90-§92) a vyhláška o odměně a náhradách soudního exekutora č. 330/2001 Sb. Zjednodušeně řečeno, z každé splátky si exekutor vezme na odměně 15%; hotové výdaje apod. se hradí na základě Příkazu k úhradě nákladů exekuce, který může být vydán kdykoliv za trvání exekučního řízení, a to i opakovaně, v případě dalších nákladů, apod.