Neúspěšná exekuce - i když má dlužník práci, zamětnání, exekutor nic nevymohl

1 odpověď

Hezký den,
od 01/2015 nabyl platnosti rozsudek na mého bývaleho manžela na splacení dlužných alimentů v částce 96.000 Kč, přes splatkový kalendář 3000 Kč měsíčně.
Do roku 2017 splatil dlužníkk jen 12.000 Kč.
Rozhodla jsem se tudíž v 07/2017 obratit se na exekutora.
10/2017 nabyl právní moci rozsudek soudu o exekuci.
Doposud (08/2018) se stále nic neděje. Prý ho exekutorka nemůže zastihnout, přestože je bývalý manžel legálně zaměstnán.
Obrátila jsem už i na exekutorskou komoru, bohužel s žádným výsledkem.
Jak se domoci peněz pro své děti?
Děkuji. Jana

Dobrý den, pokud je Váš bývalý manžel zaměstnán, exekutor má možnost provádět srážky ze mzdy i pokud povinného osobně nezastihne. Pokud exekutora nečiní, můžete navrhnout změnu exekutora (ust. § 44b exekučního zákona) ; nový exekutor, kterého si vyberete, pak může vymáhat výživné pro Vaše děti srážkami ze mzdy i jinak.