Dopad exekuce přítele na přítelkyni ve společné domácnosti - hrozí zabavení věcí přítelkyně?

3 odpovědi

Dobrý den, je mi 25 let. Mám 2 exekuce, jednu u ČSOB a druhou RWE. U banky je to cca 300 000 Kč, u RWE asi 15 000 Kč. Momentálně bydlím u rodičů, byly tady a nic nezabavili. Jsem zaměstnán ale na 6h denně, z platu mi tedy exekutor stahuje 500 Kč a na další exekuci zasílám měsíčně 200 Kč. S přítelkyní se chceme sestěhovat ale nechceme, aby nám vše vzali a bát se návštěvy exekutora. Prosím, jak se máme bránit nebo nejlépe se zařídit? Dluhů bych se rád zbavil, jenže to asi půjde těžko. Nevyhýbam se, platím pravidelně. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, již zodpovězeno.

Dobrý den. Přítel má exekuci na plat z duvodu dlužného výživného na dceru. Dluh bude již zaplacen z příští výplaty. Musíme žádat o zrušení nebo zastavení exekuce anebo exekuce zanikne sama? Děkiji za odpověď.

Dobrý den,
pokud je exekuce nařízena jen pro dlužní výživné a nikoliv i výživné běžně, soudní exekutor exekuci zastaví neprodleně poté, co je celá vymáhaná částka včetně příslušenství (náklady samotné exekuce) uhrazena.
Současně zaměstnavateli doručení rozhodnutí, který zruší exekuční příkaz srážkami ze mzdy povinného.