Úschova peněz v depozitu u zaměstnavatele před schválením insolvence, oddlužení, osobního bankrotu

1 odpověď

Dobrý den,
prosím o informaci, podala jsem na sebe insolvenci, ale zaměstnavatel mi stále strhává z platu až 10.000Kč.
Teď mi bylo povoleno oddlužení a stále mi peníze z platu strhává a peníze jsou někde na nějakém účtu v depozitu. Co může a nemůže, prý čeká na vyjádření insolvenčního správce.

Dobrý den,
zaměstnavatel postupuje správně.
Pokud byly již před zahájením insolvenčního řízení exekuční srážky ze mzdy, zaměstnavatel má v provádění srážek pokračovat, avšak nemá je vyplácet soudnímu exekutorovi, nýbrž je deponovat.
Až bude schváleno Vaše oddlužení (plněním splátkového kalendáře či zpeněžením majetkové podstaty), zaměstnavatel Vám deponovanou částku k pokynu insolvenčního správce vyplatí, anebo je zaměstnavatel poukáže k rukám insolvenčního správce, který Vám je následně vyplatí, když platí, že srážky ze mzdy provedené v období mezi povolením oddlužení a jeho schválením náleží dlužníkovi.