Exekuce a srážky zaměstnavatele (stravné, náhrada škody a pokuta za prohřešek)

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zda mohu srazit zaměstnanci, který má nepřednostní exekuci ještě srážky jako je stravné, náhrada škody a jednorázová srážka za prohřešek?
Mám podepsanou dohodu o srážkách od zaměstnance. Kolik nejméně musím tedy zaměstnanci poslat na účet po odečtení všech těchto srážek?
Např. pokud bude čistá mzda 18.000, exekuce 5550 Kč, náhrada škody 1000, srážka za prohřešek 1000, strava 1250Kč?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, srážky ze mzdy a jiných příjmů lze provádět pouze na základě zákona (ust. § 276 a násl. zák. č. 99/1963 Sb. , o. s. ř.). Příklady toho, jak je sráženo ze mzdy, viz např. https://portal.pohoda.cz/dane-ucetnictvi-mzdy/mzdy-a-prace/exekucni-srazky-ze-mzdy-v-prikladech/.