Exekuce zapsaného spolku - vliv namajetek členů spolku a jednatele (výbor)

1 odpověď

Dobrý den,
jaký je, prosím, postup u zapsaného spolku, který se dostal do soudně nařízené exekuce. Je mu obstaven účet a nemá finanční prostředky na vyrovnání dluhu? Je možné, aby se dluh přenesl na členy či jednatele spolku?
Vím, že spolek ručí do výše svého majetku, ale co když ani nacenění tohoto majetku nepokryje dlužnou částku?
Děkuji za odpověď

Dobrý den, pokud je exekuce vedena proti spolku jako právnické osobě, není možno „přenášet“ dluhy na jeho členy či statutární orgány. Pokud nebude spolek mít dostatek prostředků na úhradu dluhu, bude exekuce pravděpodobně časem zastavena pro jeho nemajetnost.