Prodej nezadluženého podílu pozemku a jeden ze spoluvlastníků v exekuci - průběh prodeje

1 odpověď

Dobrý den.
Zdělil sem pozemek. Jsme tři vlastníci. Každý 1/3 podílu.
1. já,
2. úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, a
3. tetička - ta má Exekuční příkaz k prodeji nemovitosti na 1/3 podílů a Zástavní právo exekutorské.

Mám několik nabídek na prodej mého podílu. pozemek je mi k ničemu. Rád bych ho prodal. Je možné ho tedy prodat, když má tetička na svůj podíl exekuci? Nejspíš budu potřebovat písemný souhlas všech vlastníků. Jak je získám a co potom dál?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, exekucí zatížený podíl na pozemku se dalších spoluvlastníků nijak nedotýká. S Vaším podílem na nemovitosti můžete proto i za uvedených okolností libovolně nakládat, např. jej prodat. Avšak pozor, po novele občanského zákoníku mají spoluvlastníci předkupní právo, tj. nejprve musíte nabídnout svůj podíl jim a teprve když odmítnou, prodat jej třetí osobě. To platí i pro osobu, proti níž je vedena exekuce.